Dyrektor Inwestycyjny

Lokalizacja: Warszawa

Nr ref.: MP/DI/0424

Kategorie:

Obecnie prowadzimy rekrutację dla Funduszu Inwestycyjnego, działającego w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Twój zakres obowiązków:

  • wsparcie Zarządu spółki w rozwijaniu projektów inwestycyjnych w obszarze polskich, innowacyjnych projektów naukowo-badawczych w fazie komercjalizacji i / lub w obszarze przedsiębiorstw wymagających dokapitalizowania w celu dalszego rozwoju, ekspansji w tym ekspansji zagranicznej,
  • rozwijanie, budowa i utrzymywanie kontaktów w celu generowania dealflow i identyfikacja inwestycji spełniających wymagania Funduszu,
  • inicjowanie, strukturyzacja i realizacja nowych inwestycji oraz aktywny nadzór i monitorowanie spółek portfelowych,
  • nadzorowanie złożonych prawnie umów inwestycyjnych,
  • koordynacja i kontrola jakości analiz finansowych / biznesowych i innych analiz due diligence,
  • przygotowywanie i przedstawianie dokumentów dla wstępnego i końcowego zatwierdzenia inwestycji przez Komitet Doradczy Funduszu,
  • aktywny udział w monitoringu spółek portfelowych i rozwoju projektów inwestycyjnych, w tym przygotowywanie regularnych raportów z monitoringu,
  • uczestniczenie w spotkaniach inwestorów / radach nadzorczych i odpowiednia reprezentacja Funduszu w tych organach,
  • zarządzanie zespołem współpracowników: analitycy finansowi i menadżerowie ds. Inwestycji.

Wymagania pracodawcy:

  • preferowane wykształcenie magister (lub równoważny tytuł zawodowy) w dziedzinach technicznych/ naukach ścisłych / medycynie oraz drugi fakultet z nauk ekonomicznych (lub MBA),
  • 5-letnie doświadczenie zawodowe obejmujące m. in. fundusze wysokiego ryzyka inwestujące w sektorze zaawansowanych technologii, bankowość inwestycyjną i/lub doradztwo w zakresie nowych technologii i/lub funkcje strategiczne w korporacjach technologicznych,
  • zrozumienie sektora technologicznego i doświadczenie w pracy z firmami o wysokim potencjale wzrostu w tym sektorze,
  • zrozumienie bieżących problemów wpływających na rynek venture capital, w szczególności w sektorze technologicznym,
  • doświadczenie analityczne, zdolność oceny potencjału komercyjno-biznesowego okazji inwestycyjnych,
  • nieposzlakowana opinia biznesowa oraz wysokie standardy etyczne i zawodowe,
  • umiejętność zarządzania i prowadzenia transakcji,
  • znajomość obsługi komputera, umiejętności w zakresie arkuszy kalkulacyjnych,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • umiejętności marketingowe i negocjacyjne,
  • chęć podróżowania i pracy w różnych częściach kraju.

Pracodawca oferuje:

  • umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • elastyczne godziny pracy,
  • dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego.

Zainteresowane osoby prosimy o aplikację poprzez przycisk:

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami. Aby aplikować na powyższe ogłoszenie niezbędna jest rejestracja on-line w Bazie BIGRAM po wyrażeniu odpowiednich zgód. Proszę zapoznać się z naszą Polityką Prywatności.

Nie jest to oferta dla Ciebie? Nie szkodzi! Nie trać kolejnych okazji! Zarejestruj się w Bezpiecznej Bazie Kandydatów BIGRAM i pozostań z nami w kontakcie!

Scroll to Top