Dyrektor Inwestycyjny – Private Equity

Lokalizacja: Warszawa, woj. mazowieckie

Nr ref.: MS/DIPE/1024

Kategorie:

Mamy przyjemność realizować projekt dla Funduszu Inwestycyjnego, działającego w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Twój zakres obowiązków:

  • Rozwijanie projektów inwestycyjnych, szczególnie w zakresie polskich, innowacyjnych projektów naukowo-badawczych w fazie komercjalizacji oraz przedsiębiorstw wymagających dokapitalizowania w celu dalszego rozwoju i ekspansji, w tym na rynki zagraniczne.
  • Budowanie i utrzymywanie kontaktów w celu generowania dealflow oraz identyfikacja inwestycji spełniających wymagania Funduszu.
  • Inicjowanie, strukturyzacja i realizacja nowych inwestycji.
  • Nadzorowanie złożonych prawnie umów inwestycyjnych.
  • Udział w monitoringu spółek portfelowych i rozwoju projektów inwestycyjnych, w tym przygotowywanie regularnych raportów z monitoringu.
  • Koordynacja i kontrola jakości analiz finansowych, biznesowych oraz innych analiz due diligence.
  • Przygotowywanie oraz przedstawianie dokumentów do wstępnego i końcowego zatwierdzenia inwestycji przez Komitet Doradczy Funduszu.
  • Uczestniczenie w spotkaniach inwestorów i radach nadzorczych oraz odpowiednia reprezentacja Funduszu w tych organach.
  • Zarządzanie zespołem współpracowników, w tym analityków finansowych i menadżerów ds. inwestycji.

Wymagania pracodawcy:

  • Preferowane wykształcenie magister (lub równoważny tytuł zawodowy) w dziedzinach technicznych/ naukach ścisłych / medycynie oraz drugi fakultet z nauk ekonomicznych (lub MBA).
  • 5 letnie doświadczenie zawodowe obejmujące m. in. fundusze wysokiego ryzyka inwestujące w sektorze zaawansowanych technologii, bankowość inwestycyjną i/lub doradztwo w zakresie nowych technologii i/lub funkcje strategiczne w korporacjach technologicznych.
  • Zrozumienie sektora technologicznego i doświadczenie w pracy z firmami o wysokim potencjale wzrostu w tym sektorze.
  • Zrozumienie bieżących problemów wpływających na rynek venture capital, w szczególności w sektorze technologicznym.
  • Doświadczenie analityczne, zdolność oceny potencjału komercyjno-biznesowego okazji inwestycyjnych.
  • Nieposzlakowana opinia biznesowa oraz wysokie standardy etyczne i zawodowe.
  • Umiejętność zarządzania i prowadzenia transakcji.
  • Znajomość obsługi komputera, umiejętności w zakresie arkuszy kalkulacyjnych.
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Umiejętności marketingowe i negocjacyjne.
  • Chęć podróżowania i pracy w różnych częściach kraju.

Pracodawca oferuje:

  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy
  • Elastyczne godziny pracy
  • Dużą samodzielność i możliwość rozwoju zawodowego

Zainteresowane osoby prosimy o aplikację poprzez przycisk:

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami. Aby aplikować na powyższe ogłoszenie niezbędna jest rejestracja on-line w Bazie BIGRAM po wyrażeniu odpowiednich zgód. Proszę zapoznać się z naszą Polityką Prywatności.

Nie jest to oferta dla Ciebie? Nie szkodzi! Nie trać kolejnych okazji! Zarejestruj się w Bezpiecznej Bazie Kandydatów BIGRAM i pozostań z nami w kontakcie!

Scroll to Top