Dyrektor ds. sprzętu

Lokalizacja: Warszawa, praca mobilna/hybrydowa

Nr ref.: MPW/DDSS/0824

Kategorie:

Naszym klientem, dla którego prowadzimy rekrutację jest jeden z największych światowych koncernów budowlanych i zarządzających koncesjami, który działa na wielu rynkach, w tym w budownictwie, infrastrukturze, energetyce, oraz zarządzaniu projektami koncesyjnymi, takimi jak autostrady, lotniska i inne projekty infrastrukturalne.

Dyrektor ds. Sprzętu zarządza Działem Sprzętu i zapewnia zasoby sprzętowe firmom z grupy zgodnie ze strategią, modelem biznesowym i wartościami firmy.

Twój zakres obowiązków:

  • Zarządzanie 15-osobowym zespołem w Dziale Sprzętu
  • Zapewnienie efektywnego modelu wsparcia firmy w zakresie zarządzania własnymi zasobami sprzętowymi, obejmującym planowanie wykorzystania, utrzymania, napraw i wymian sprzętu, a także rozwoju poprzez dobór właściwych narzędzi
  • Identyfikacja potrzeb firmy i monitorowanie trendów rynkowych w zarządzanym obszarze
  • Proponowanie zmian, usprawnień i optymalizacji
  • Zapewnienie zgodności działań firmowych w zarządzanym obszarze z wymogami firmy oraz regulacjami prawnymi
  • Komunikacja, doradztwo i edukacja w zakresie zarządzanego obszaru
  • Proponowanie strategii zgodnej z kierunkami strategicznymi firm
  • Doradztwo zarządowi w zarządzanym obszarze
  • Proponowanie  rocznych celów  i budżetów inwestycyjnych, operacyjnych i serwisowych w oparciu o zatwierdzoną strategię i potrzeby biznesu
  • Przekładanie strategii na plany działania w oparciu o wyznaczone cele
  • Określanie kluczowych wskaźników efektywności i monitorowanie ich realizacji
  • Przygotowywanie budżetu dla swojego obszaru i monitorowanie kosztów
  • Proponowanie zakupów, inwestycji i rozwiązań procesowych, budżetowych i z zakresu bezpieczeństwa
  • Kontakt z dostawcami sprzętu i maszyn budowlanych
  • Udział w projektach inwestycyjnych i rozwoju zewnętrznego
  • Monitoring i due diligence projektów inwestycyjnych
  • Udział w procesach zakupowych
  • Budowanie struktury organizacyjnej swojego obszaru umożliwiającej efektywną realizację strategii i celów
  • Zapewnienie zasobów potrzebnych do realizacji strategii i celów i ich efektywne wykorzystanie
  • Motywowanie, angażowanie, rozwijanie podległych pracowników i zespołów
  • Udział w projektach wdrożeniowych w firmie w Polsce i na świecie
  • Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
  • Zapewnianie dobrej współpracy z klientami wewnętrznymi oraz pomiędzy innymi jednostkami  w grupie w Polsce i na świecie
  • Zapewnienie bardzo dobrej współpracy z dostawcami usług i sprzętu
  • Uczestniczenie w budowaniu wizerunku firmy  i zwiększaniu widoczności marek na rynku

Wymagania pracodawcy:

  • 10+ lat doświadczenia na stanowiskach menedżerskich, w tym 5+ na stanowisku dyrektorskim w Dziale Sprzętu lub pokrewnym u Generalnego Wykonawcy albo u producenta lub dealera maszyn budowlanych, kopalnianych lub tym podobnych lub w branży kruszywowej
  • Wykształcenie wyższe techniczne w zakresie mechaniki itp.
  • Świetna znajomość rynku maszyn i urządzeń budowlanych, oraz maszyn wykorzystywanych w kopalniach odkrywkowych i wytwórniach mas bitumicznych
  • Znajomość specyfiki firmy budowlanej i zależności pomiędzy procesami budowlanymi
  • Wiedza na temat maszyn budowlanych w tym branży drogowej, linii produkcyjnych kopalni odkrywkowych i wytwórni mas bitumicznych
  • Znajomość zagadnień zakupowych, ubezpieczeniowych i serwisowych zarządzanego obszaru
  • Znajomość zagadnień floty samochodów służbowych
  • Umiejętności analityczne
  • Zarządzanie projektami inwestycyjnymi
  • Umiejętności przekonywania do swoich racji
  • Przedsiębiorczość, zorientowanie na biznes
  • Umiejętność tworzenia budżetów w tym inwestycyjnych i serwisowych oraz monitorowania ich realizacji
  • Umiejętność wychodzenia z utartych schematów i proponowania innowacyjnych rozwiązań
  • Zorientowanie na BHP
  • Bardzo dobre kompetencje komunikacyjne i zarządcze
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego (co najmniej B2)

Mile widzane:

  • Znajomość innych języków

Pracodawca oferuje:

  • Wynagrodzenie podstawowe na umowie o pracę
  • Premia roczna uzależniona od wyników firmy i poziomu osiągniętych celów
  • Samochód służbowy, również do użytku prywatnego
  • Podstawowe narzędzia pracy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Karta Multisport
  • Możliwość wzięcia udziału w akcjach firmy
  • Praca w modelu stacjonarnym/hybrydowym – mobilnym

Nie jest to oferta dla Ciebie? Nie szkodzi! Nie trać kolejnych okazji! Zarejestruj się w Bezpiecznej Bazie Kandydatów BIGRAM i pozostań z nami w kontakcie!

Scroll to Top