Otwarte czasopismo z artykułem o szczęściu w pracy leży na stole, obok stoi filiżanka kawy.

Kim jest Chief Happiness Officer, czyli jak o dobrostan dbają najlepsi

Odmieniane przez wszystkie przypadki słowo-klucz – dobrostan w miejscu pracy – stało się osią artykułu Majki Chaberskiej w najnowszym wydaniu Kompendium HR 2023.

Firmy, które nie zaczęły zawczasu dbać o wellbeing swoich pracowników, mają sporo do nadrobienia. I to szybko. Dane mówią same za siebie: w 2022 ZUS wystawił 1,3 mln zwolnień lekarskich związanych ze zdrowiem psychicznym. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jeżeli jako pracodawca nie dbasz o swoje zespoły, narażasz firmę na przykre konsekwencje dłuższych absencji, a potem – na spadek zysków z nich wynikający.

Czy dobrostan to minimum czy luksus?

Zanim zaczniemy analizować pytanie, kilka danych liczbowych:

  • szczęśliwi pracownicy są o 86% bardziej kreatywni.
  • zadowoleni ze swojej pracy ludzie wykazują produktywność wyższą o 43% od tych mniej zadowolonych.

Liczby nie kłamią, dbanie o dobrostan to przystanek na drodze do lepszych wyników biznesowych całej organizacji.

Temat dobrostanu zgłębiła Majka Chaberska, Recruitment Business Partner w BIGRAM. Jej przemyślenia oraz szczegółowe dane związane z pojęciami wellbeing będzie można zgłębić w najnowszym Kompendium HR 2023, rokrocznie opublikowanym przez portal Pracuj.pl.

Poczucie szczęścia nowym benefitem pozapłacowym

Tak jak karta sportowa czy lunchowa to już standard w wielu firmach, tak i wellbeing wchodzi  na listę benefitów. Świadomi swojej wartości pracownicy, którzy widzą, że wypoczęci czerpią nie tylko więcej satysfakcji z pracy, ale i dowożą lepsze wyniki (co przecież napędza wspomnianą satysfakcję jeszcze bardziej) nie tyle marzą o organizacji świadomej wagi dobrostanu, co tego oczekują.

Przeczytaj artykuł Majki Chaberskiej i sprawdź, kim jest wspomniany w tytule Chief Happiness Officer! Pobierz Kompendium HR 2023 ze strony pracu.pl tutaj.

Scroll to Top