Trendy w HR oraz Rekrutacji w 2019 r. Pracownicze Plany Kapitałowe.

Pierwsze w tym roku seminarium we Wrocławiu odbyło się 13.02.19 r.

Wspólnie z Kancelarią Prawną SKS oraz z zaproszonymi gośćmi rozmawialiśmy o Trendach w HR oraz rekrutacji w 2019 i Pracowniczych Planach Kapitałowych.

Uczestnikami seminarium były osoby zarządzające w obszarze HR, prawnym oraz finansów, oraz Dyrektorzy Zarządzający.

Oddział wrocławski BIGRAM reprezentowała Dyrektor Edyta Czarnecka. Podczas swojego wystąpienia podsumowała 2018r w obszarze rekrutacji pracowników. Doświadczenie BIGRAM oraz badania rynku pokazały bardzo ciekawe informacje. Szacuje się, iż na polskim rynku do 2025r może brakować nawet 1,5 mln pracowników – tak więc przed działami HR stoi wielkie wyzwanie.

Rozmowy toczyły się również na temat najważniejszych obszarów dotyczących zarządzania w branży HR w 2019r,. Nie będzie niespodzianką informacja, iż na pierwszym miejscu pojawiła się rekrutacja pracowników, a na kolejnym utrzymanie ich i rozwój.

W drugiej części seminarium dr Wojciech Iwański i dr Agata Miętek opowiedzieli uczestnikom:

  • na czym polegają PPK (obowiązkowe, a dobrowolne prowadzenie PPK; zasady prowadzenia PPK w grupach kapitałowych; struktura PPK oraz wynikające z niej obowiązki pracodawców i uprawnienia osób zatrudnionych),
  • czy pracownicze plany kapitałowe to ZUS+, czy szansa na zbudowanie realnych programów oszczędnościowych?
  • z jakimi kosztami wiąże się prowadzenie PPK,
  • w jaki sposób i kiedy przygotować się do PPK?

Przedstawiane tematy były powodem ożywionej dyskusji pomiędzy uczestnikami i prowadzącymi. Zgodnie z naszą ideą były przede wszystkim miejscem do networkingu i bardzo ciekawych rozmów kuluarowych.

Scroll to Top