Etapy procesu rekrutacji

09.03.2022

Etapy procesu rekrutacji

Poszczególne etapy procesu rekrutacji i wyboru Kandydatów różnią się od siebie w zależności od poziomu i specyfiki stanowiska oraz preferencji naszych Klientów. Postaramy się przedstawić Ci na czym polega proces i jaką nasi Konsultanci, HR Business Partnerzy BIGRAM, realizują projekty rekrutacyjne.

Rozpoczynając współpracę z Klientem otrzymujemy profil stanowiska, opis zakresu obowiązków oraz oczekiwań w stosunku do Kandydatów. Wspólnie z Klientem, opisujemy ofertę pracy określając korzyści, poziom wynagrodzenia oraz innych pozapłacowych benefitów, oferowanych przez Pracodawcę potencjalnym Kandydatom.

Standardowo nasze projekty rekrutacyjne składają się z kilku etapów:

  • Identyfikacja kandydatów
  • Ocena kandydatów
  • Rekomendacje kandydatów
  • Zakończenie procesu

Naszych konsultantów, HR Business Partnerów BIGRAM, w realizacji projektów wspierają tzw. reasercherzy. Wspólnie identyfikują osoby, dla których dana oferta może stanowić interesującą propozycję rozwoju zawodowego.

Mamy kilka sposobów, aby przygotować dla naszego Klienta listę potencjalnych Kandydatów, których chcemy zaprosić do udziału w procesie.

W pierwszej kolejności zaglądamy do naszej Bezpiecznej Bazy BIGRAM, czyli osób, które zapisały swoje cv w naszej bazie kandydatów i wyraziły zgodę na kontakt w związku z realizowanymi przez nas projektami rekrutacyjnymi.

Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś się w BBB, zapraszamy bk.bigram.pl

Przygotowujemy ogłoszenie, zapraszając Kandydatów do przesyłania aplikacji zgodnych z profilem poszukiwań (Kandydaci rejestrują się pod konkretnym linkiem podanym w ogłoszeniu). Ogłoszenie jest publikowane na naszej stronie www. bigram.pl, na pracuj.pl, lub w innych serwisach.

  • W trakcie rejestracji na konkretne ogłoszenie np. z pracuj.pl można od razu wyrazić zgodę na pozostanie w naszej Bezpiecznej Bazie BIGRAM pod kątem kolejnych projektów – polecamy skorzystanie z tej możliwości.
  • Rejestrując się w naszej bazie, lub na konkretne ogłoszenie, otrzymasz maila potwierdzającego, że aplikacja dotarła do naszej Bezpiecznej Bazy BIGRAM.
  • Warto obserwować nasz profil na Linkedin, gdzie publikujemy wybrane ogłoszenia.

Wykonujemy poszukiwania bezpośrednie (direct search), czyli odzywamy się do osób, które mogłyby być zainteresowane ofertą, mają zbliżone doświadczenia do poszukiwanego profilu.

Nasi konsultanci korzystają również z networkingu, swojej sieci kontaktów.

Scroll to Top