Prezesi wybiorą najlepsze projekty CSR-owe w Polsce

Wsparcie studentów zza wschodniej granicy w aklimatyzacji na polskich uczelniach, samoobrona kobiet czy rewitalizacja Kamionka, zapomnianej części warszawskiej Pragi, to tylko niektóre z projektów, które 6 czerwca na ogólnopolskim konkursie Enactus Poland będzie oceniało ponad 120 prezesów i członków zarządu polskich i międzynarodowych firm.

W Jury Enactus udział zadeklarowało ponad 120 prezesów, członków zarządu i wyższa kadra menedżerska, w tym m.in.: Jowita Twardowska – Dyrektor ds. Komunikacji, Grupa LOTOS, Marcin Lewandowski – Członek Zarządu, Grupa GPEC, Małgorzata Bartler – Członek Zarządu, Alior Bank, Magdalena Chabińska-Rossakowska – Członek Zarządu, DHL, Piotr Dziwok – Prezes Zarządu, Shell Polska, Agnieszka Świergiel – Prezes, Imperial Tobacco, Dorota Strojkowska – Dyrektor Pionu Zarządzania Personelem, PKO Bank Polski, Wojciech Uchman – Wiceprezes, Virgin Mobile. Gośćmi specjalnymi będzie Szymon Kudła, mówca motywacyjny oraz reprezentanci sponsorów i partnerów PKO Banku Polskiego, AIG, Budimex, Grupy Lotos, Cargill, Grupa GPEC, McDonald’s.

Enactus jest największą na świecie organizacją łączącą świat akademicki ze światem biznesu przy wspólnej realizacji inicjatyw na rzecz rozwoju lokalnych społeczności. W Polsce reprezentantem Enactus i głównym partnerem jest firma doradztwa personalnego BIGRAM.

Studenci z uczelni zrzeszonych w Enactus realizują w ramach wolontariatu kilkadziesiąt inicjatyw i projektów, w trakcie których rozwijają swoje umiejętności i nabierają praktycznych doświadczeń biznesowych. Raz w roku zespoły mają okazję zaprezentować swoje osiągnięcia na ogólnokrajowym konkursie Enactus Poland, na którym ocenia ich i wspiera zaproszone grono jurorów.

6 czerwca w Kinotece w Warszawie odbędzie się tegoroczna edycja konkursu Enactus Poland 2016, podsumowujący rok akademicki 2016/2017. Będzie to całodniowe spotkanie Prezesów i Dyrektorów z najzdolniejszymi studentami.

Na konkursie zaprezentuje się 12 zespołów, z 12 polskich uczelni wyższych zrzeszonych w Enactus w tym m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, SGH, Politechniki Łódzkiej, AGH, SGGW. Wszystkie prezentacje będą prowadzone w języku angielskim. Jury wybierze drużynę o największych osiągnięciach nominując ją jednocześnie do roli reprezentanta Polski na Enactus World Cup w Toronto, który odbędzie się we wrześniu 2016.

Tym razem studenci zaprezentują projekty dotyczące m.in. aktywizacji seniorów do roli opiekunów dzieci chorujących na cukrzycę w Łodzi, budowa domów na wodzie w Trójmieście, samoobrony kobiet we Wrocławiu, Integracji studentów zza wschodniej granicy na warszawskich uczelniach, nowoczesnej aplikacji dotyczące zarządzania budżetem domowym i nauki przedsiębiorczości, rewitalizacji Kamionka, zapomnianej części warszawskiej Pragi i wiele innych.

W zeszłym roku konkurs wygrała drużyna ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, która stworzyła unikatową aplikację wspierającą porozumiewanie się z otoczeniem osób dotkniętych afazją, a także założyła stronę z bazą informacji na temat tej choroby. Wręczono również nagrody specjalne – „Best Practise in Project Management” dla zespołu Szkoły Głównej Handlowej za model biznesowy przy projekcie start-up’owym skoncentrowanym na produkcji zdrowych soków przyznaną przez PMI Poland Chapter oraz „Most Effective Business Concept” dla projektu Economizer SGGW, który wykorzystuje grywalizację do nauki oszczędzania w szkołach, przyznaną przez PKO Bank Polski.

Więcej informacji o programie oraz konkursie znajduje się na stronie: www.enactus.pl

Kontakt dla mediów: Julita Włodarczyk-Ossowska, julita.wlodarczyk@bigram.pl, kom. 661 110 929

Organizator w Polsce: BIGRAM

Patron honorowy: GPW

Sponsor diamentowy: PKO Bank Polski

Sponsorzy Gold: AIG, Budimex, Grupa Lotos, Cargill, Grupa GPEC, McDonalds

Współpraca: Microsoft, PMI, Avallon, Microsoft, McCormick, Antalis, BPCC, Eurocash, CAT Financial, E Wedel, Gras Savoye, Havas Media Group

Patron Medialny: My Company

Patron Prawny: Gide

Scroll to Top