Prezes BIGRAM poprowadził warsztaty w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

O tym jakich pracowników poszukują pracodawcy, jak znaleźć wymarzoną pracę oraz dlaczego nauka języków obcych jest ważna w dzisiejszych czasach w Młodzieżowym Ośrodka Wychowawczego w Aninie opowiedział Piotr Wielgomas, prezes firmy BIGRAM S.A. 

Piotr Wielgomas, 16 czerwca 2016 r. spotkał się z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez księży Orionistów w podwarszawskim Aninie. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatyw organizowanych przez Koalicję Prezesi-wolontariusze, której Prezes jest członkiem. Warsztaty były poświęcone tematyce rynku pracy i rozpoczęcia życia zawodowego. Ponieważ większość chłopców, którzy słuchali Prezesa Piotra Wielgomasa miała za sobą tylko prace dorywcze i tymczasowe –  mogli w pełni skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia.

Podczas warsztatów Piotr Wielgomas mówił o tym, jak dzięki poznaniu swoich ulubionych zajęć, konsekwentnie dążyć do zdobycia wybranego zawodu. Opowiadał o tym, jacy pracownicy są cenieni i jakie cechy warto w sobie kształtować, aby nie mieć w przyszłości problemu ze znalezieniem pracy. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność nauki języków obcych – w pierwszej kolejności języka angielskiego.

Obecni na spotkaniu podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego mieli także możliwość przećwiczenia rozmów kwalifikacyjnych z przyszłym pracodawcą i wczucia się w rolę zarówno osoby poszukującej stałej pracy, jak i w rolę tych, którzy zatrudniają przyszłych pracowników.

Piotr Wielgomas zakończył spotkanie cytatem brytyjskiego premiera Winstona Churchilla „Never ever give up your dreams!” i zachętą do tego, aby każdy z obecnych na spotkaniu w przyszłości pracował tak, aby mieć do siebie samego szacunek.

Spotkanie odbyło się w ramach programu wolontariatu kompetencji „Wiedza i doświadczenie” będącego flagowym programem Koalicji Prezesi-wolontariusze.

Scroll to Top