Prezes BIGRAM po raz kolejny na spotkaniu z licealistami

Taką zachętę do stawiania sobie wyzwań i realizacji swoich planów zawodowych przedstawił podczas spotkania z uczniami LO im. L. Lisa-Kuli na warszawskim Targówku Członek Koalicji Prezesi-wolontariusze, Prezes Piotr Wielgomas (BIGRAM S.A.). Było to kolejne spotkanie prowadzone przez Prezesa Wielgomasa w ramach flagowego programu Koalicji „Wiedza i doświadczenie”.

„W Waszym sercu musi być odwaga, żebyście się nie bali. Jeżeli macie jakiś plan, jakiś koncept – nie bójcie się, tylko zróbcie to. Pamiętajcie tylko, że aby się przebić musicie być najlepsi w tym co robicie.” – tymi słowami Prezes Wielgomas zachęcał uczniów do znalezienia pasjonujących wyzwań zawodowych oraz do bycia ciekawym świata  – „Przyglądajcie się temu, co robią  Wasi rodzicie, zaglądajcie do ich pracy, zobaczcie jak pracują i co robią” „Trzeba być człowiekiem wyrazistym, kimś kto ma coś do zaoferowania światu. Pamiętajcie – jest jedna rzecz, której należy się wystrzegać – to lenistwo i przekonanie, że zacznie się coś robić „od jutra” – przestrzegał Prezes Wielgomas. Mówił także o tym, jak ważne jest rozwijanie pasji i znalezienie czasu na ich pielęgnowanie.

Prezes wspomniał także o „signum tempori” XXI wieku, jakim jest skupienie na relacjach w mediach społecznościowych i o tym, jak ważny jest nasz „kapitał relacyjny” – ilość i jakość relacji w życiu zawodowym. Zachęcał także do podejmowania różnych aktywności, takich jak np. organizowanie wydarzeń sportowych, zaangażowanie w wolontariat, udział w organizacjach np. studenckich, które uczą wielu cennych umiejętności, bardzo przydatnych w późniejszym życiu zawodowym.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacyjny i jak można się  do niego przygotować. Prezes Wielgomas podkreślił ważność autoprezentacji podczas starania się o pracę, poruszył także ważny temat, jakim jest zarządzanie reputacją online (np. na Facebooku). Swoje spotkanie Piotr Wielgomas zakończył słowami Winstona Churchilla: „Never, ever give up”

Scroll to Top