Najlepsi w Polsce w zarządzaniu

Uroczystości finałowe konkursu GMC Poland, organizowane przez BIGRAM, w dniu 31 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zgromadziły nie tylko finalistów GMC, ale również osoby związane ze środowiskiem start-up’ów w Polsce.

Debatę pt. „Idee, kapitał, technologie – Jak skutecznie wspierać rozwój polskich start-up’ów” poprowadził dziennikarz telewizji Polsat Wojciech Szeląg.

W panelu uczestniczyli: Tomasz Pawłowicz (Dyrektor Działu Doradczego w polskim oddziale MasterCard Europe), Ewa Rutczyńska – Jamróz (Senior Manager w dziale Konsultingu Deloitte), Michał Kramarz (Head of Performacne Industries w Google Poland), Jakub Domeracki ( Prezes Inkubatora Przedsiębiorczości w Idea Banku), Dariusz Żuk (Prezes w Polska Przedsiębiorcza), Sebastian Grabowski (Dyrektor Centrum Badawczo – Rozwojowego w Orange Polska), Jarek Sygitowicz (Founder – CMO w ZenCard), Filip Stachura (CEO w Dataflows, Alumn GMC).

Po debacie, w trakcie finałowej gali konkursu GMC Poland nagrodzone zostały najlepsze zespoły firmowe i studenckie GMC. Była to uroczystość podsumowująca 15. polską edycję konkursu GMC, największej w Polsce, jak i na świecie symulacji biznesowej, w której uczestniczą menedżerowie oraz studenci, zarządzający wirtualnymi konkurującymi ze sobą spółkami. Kolejne etapy on-line, w których kryterium jest wynik inwestycyjny osiągany przez wirtualne spółki prowadzą do ścisłych finałów krajowych.  W ostatnim etapie już tylko kilka najlepszych zespołów, spośród kilkuset startujących  konkursie, rywalizuje o tytuł najlepiej zarządzających oraz prawo reprezentowania Polski na Finałach Światowych GMC.

31 marca, najlepiej zarządzającym zespołem okazała się drużyna studencka z Wrocławia – SCAM, sponsorowana w GMC przez partnera strategicznego wydarzenia, firmę MasterCard. Wicemistrzostwo wygrali menedżerowie z Grupy Kapitałowej PGE, którzy występowali w konkursie pod nazwą PGE Przyszłość. Trzecie miejsce zajęli studenci grający w GMC pod patronatem Gazety Ubezpieczeniowej.

Statuetki i gratulacje wręczył prof. Eugeniusz Gatnar, Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego (Patrona konkursu GMC w Polsce) oraz m.in. Krzysztof Kwiecień (Dyrektor działu HR w Deloitte), Dariusz Bąk (Prezes Zarządu Gremi Business Communication), Jacek Kowalski (Członek zarządu Orange Polska).

Zespół SCAM będzie reprezentował Polskę na Finałach Światowych GMC w Pradze ( 22-24 kwietnia). Dodatkowo, otrzyma w nagrodę zaproszenie na studia podyplomowe do Akademii Leona Koźmińskiego.

Więcej o symulacji GMC.

Scroll to Top