Galę GMC poprzedzi debata o start-up’ach

W ramach uroczystości finałowych 15. polskiej edycji konkursu Global Management Challenge, z inicjatywy MasterCard organizujemy na GPW debatę pt. „Idee, Kapitał, Technologie – Jak skutecznie wspierać rozwój polskich start-up’ów?” Temat jest szczególnie bliski uczestnikom konkursu GMC, którzy często po udziale w symulacji dążą do założenia własnych biznesów. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu w Polsce, jak np. drużyna Appsilon maja już własna firmę działająca w obszarze innowacji i wykorzystania Big Data. Debata jest nowością w formule Gali GMC, która co roku jest organizowana na zakończenie ogólnokrajowych edycji konkursu, w którym zespoły rywalizują o tytuł najlepiej zarządzających. GMC to zaawansowana symulacja biznesowa, wykorzystująca grywalizację do nauki i rozwoju umiejętności menedżerskich. Po etapach on-line w marcu odbywa się finał krajowy oraz Gala, na Giełdzie Papierów Wartościowych.

W tym roku po raz pierwszy w ramach Gali odbędzie się również debata z udziałem partnerów GMC. Debata poprzedzi uroczystość ogłoszenia wyników, rozpocznie się o godzinie 15.00. Moderatorem debaty będzie Wojciech Szeląg, dziennikarz Telewizji Polsat. Podczas rozmowy poruszone zostaną kwestie wspierania start-up’ów z sektora nowoczesnych technologii w Polsce. Będziemy również rozmawiać o tym, jakie są obecnie trendy w ich rozwoju, możliwości finansowania, kierunki oraz etapy rynkowej ekspansji. Chcemy też poruszyć temat dotyczący branż i obszarów polskiej gospodarki, w których nadal widoczny jest brak nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

Udział w debacie potwierdzili: Bartosz Ciołkowski (Dyrektor Generalny, MasterCard), Magdalena Burnat-Mikosz (Partner, Deloitte), Michał Kramarz (Head of Performance Industries, Google Poland), Dariusz Żuk (Prezes, Polska Przedsiębiorcza), Sebastian Grabowski (Dyrektor Centrum Badawczo- Rozwojowego Orange FAB). Na widowni zasiądą finaliści, alumni oraz partnerzy GMC oraz inni zaproszeni goście. Po zakończeniu debaty następni uroczyste odczytanie wyników finałów 15. polskiej edycji konkursu GMC Poland oraz wręczenie nagród.

Zwycięzcy polskiej edycji konkursu będą reprezentowali Polskę na Finałach Światowych GMC w Pradze (w kwietniu).

Scroll to Top