Patronat BIGRAM

Miło nam poinformować, że BIGRAM objął swoim patronatem książki wydawnictwa MT Biznes: „Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy ” autorstwa Chipa Heatha, Dana Heatha oraz „Świadome życie. Nadaj życiu głębszy sens” autorstwa Johna C. Maxwella

Świadome życie. Nadaj życiu głębszy sens
John C. Maxwell

Każdy pragnie, by jego życie miało znaczenie.

Prawdopodobnie chcesz czynić dobro, być pożytecznym, uczynić coś szlachetnego i znaczącego. Wątpisz, że to wszystko jest w twoim zasięgu? Czy uważasz, że aby zrobić coś pozytywnego dla świata, musisz osiągnąć określony wiek, mieć sporo pieniędzy, sławę czy wpaść na doskonały pomysł?

Dobra wiadomość jest taka, że żadna z tych rzeczy nie jest konieczna, by czynić dobro i pozostawić po sobie jakiś ślad. Aby nadać swemu życiu znaczenie, trzeba po prostu żyć świadomie. Jeśli pragniesz zmieniać świat, wysoko cenisz ludzi i jesteś gotów z nimi współdziałać, wartościowe życie jest w twoim zasięgu.

John Maxwell uważa książkę Świadome życie za najważniejszą, jaką kiedykolwiek napisał. Opowiada w niej o swojej własnej ścieżce ku szlachetności i wskazuje, jakie dokładnie kroki ty musisz podjąć, by się na niej znaleźć. Pokazuje, jak zacząć od małych kroków, lecz mieć wielkie aspiracje, odnaleźć swą życiową misję i przeżywać każdy dzień tak, jakby był naprawdę ważny- ponieważ taki właśnie jest!

John C. Maxwell jest autorem bestsellerów z listy „New York Timesa”, coachem oraz mówcą, którego książki sprzedały się w nakładzie ponad dwudziestu pięciu milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na pięćdziesiąt języków. W 2014 roku został uznany za wiodącego lidera w biznesie przez American Management Association® i za najbardziej wpływowego eksperta w dziedzinie przywództwa na świecie przez magazyny „Business Insider” oraz „Inc.”.

Jaka jest twoja historia?

„Uważam, że niezależnie od tego, jaki scenariusz napisało dla nas życie, wszyscy chcemy jednego. Chcemy, aby nasze życie miało znaczenie. Chcemy zrobić coś wartościowego. Nikt nie chce przecież żyć w poczuciu, że gdyby nigdy nie istniał, świat nic by na tym nie stracił”.

„Czy wierzysz w to, że twoje życie może być wartościowe, że możesz robić ważne rzeczy? Czy potrafisz sprawić, by twoja opowieść była wspaniała? Szczerze wierzę, że odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi: tak. To leży w zasięgu twoich możliwości, twoje życie może być wspaniałą opowieścią, może być wartościowe. Każdy może żyć w ten sposób. Niezależnie od wieku, narodowości, możliwości, przynależności etnicznej czy zdolności, każdy z nas może wieść wartościowe życie. Możemy czynić dobro i zmieniać świat na lepsze. Mam nadzieję, że w to wierzysz. Jeśli wciąż masz wątpliwości, mam nadzieję, że lektura tej książki pomoże ci je rozwiać”.

Decyduj! Jak podejmować lepsze decyzje w życiu i pracy
Chip Heath, Dan Heath

Chip i Dan Heathowie, autorzy bestsellerów Pstryk. Jak zmieniać, żeby zmienić oraz Made to Stick, podejmują jeden z najważniejszych problemów towarzyszących nam zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym: jak podejmować lepsze decyzje.

Badania psychologiczne dowodzą, że na proces podejmowania decyzji wpływają liczne uprzedzenia i kwestie irracjonalne. Jesteśmy zbyt pewni siebie. Szukamy informacji, które potwierdzają nasze z góry założone tezy, i lekceważymy fakty, które im przeczą. Ulegamy chwilowym emocjom. Wydaje się, że nasze mózgi wcale nie są dobrym instrumentem podejmowania decyzji. Niestety, sama świadomość tych trudności nie wystarczy, by rozwiązać problem, podobnie jak wiedza, że jesteśmy krótkowidzami, wcale nie pomaga nam lepiej widzieć. Pytanie brzmi więc: jak to usprawnić?

Opierając się na bogatej literaturze, bracia Heath proponują czteroetapowy proces, który pomoże nam pokonać problemy związane z podejmowaniem decyzji. Napisana żywym językiem książka zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż przez pouczające sytuacje – od sztuczek stosowanych przez gwiazdy rocka, poprzez przykłady katastrofalnych w skutkach przejęć w świecie biznesu, aż po rozwiązania trudnych problemów, jakim musimy stawić czoła w życiu prywatnym.

Po drodze poznajemy odpowiedzi na bardzo istotne pytania typu:

  • Jak przerwać krąg ciągłego namyślania się nad decyzją i w końcu ją podjąć?
  • Jak podejmować decyzje zespołowe, unikając przy tym wewnętrznych tarć i gierek politycznych?
  • Jak zyskać pewność, że nie przeoczymy żadnej dobrej okazji do zmiany dotychczasowego kursu działania?

Decyduj! to najważniejsza i najlepsza z dotychczasowych książek braci Heath, gdyż zawiera zarówno nieschematyczne strategie, jak i praktyczne narzędzia pozwalające nam lepiej podejmować decyzje. Pamiętajmy, że właściwa decyzja, podjęta w odpowiedniej chwili, naprawdę może zmienić wszystko.

Scroll to Top