BIGRAM partnerem „HR na Śniadanie” we Wrocławiu

30 sierpnia we Wrocławiu odbyło się wydarzenie „HR na Śniadanie”, którego BIGRAM był partnerem. Była to jubileuszowa 101 edycja spotkania, która została poświęcona budowaniu zaangażowania, który zajmuje niezmiennie pierwsze miejsca w rankingach wyzwań HR.

W programie zostały poruszone między innymi tematy zaangażowania pracowników w tym liderów, kiedy się zaczyna i jak je rozwijać i czy możliwe jest zachowanie work-life balance przy pracy 24/7.

Wśród prelegentów wystąpiły Edyta Czarnecka, Dyrektor wrocławskiego oddziału BIGRAM, i Joanna Kulig, Senior Recruitment Business Partner we Wrocławiu.

Angażowanie zostało odmienione przez wszystkie przypadki, natomiast w swoim wystąpieniu nasze ekspertki skupiły się na aspektach praktycznych.

„Kiedy organizacja powinna zacząć działania związane z budowaniem zaangażowania pracowników? Wraz z uczestnikami spotkania doszliśmy do wspólnego wniosku, że już na etapie rekrutacji poprzez postawę rekrutera, a następnie on-boardingu, firmy powinny o tym myśleć i od razu podejmować działania w tym zakresie”- mówiła Edyta Czarnecka.

Podczas wystąpienia naszych ekspertek zostały przedstawione wyniki badań instytutu Gallupa dotyczące zaangażowania pracowników na świecie oraz wyniki badań w Polsce. Jako narzędzie badania zaangażowania została przedstawiona i omówiona Ankieta G12 opracowana przez instytut Gallupa.

Zostały także omówione kwestie związane z zaangażowaniem oraz jak duży wpływ na nie mają osoby zarządzające, kultura organizacyjna firmy, wartości firmowe czy komunikacja wewnątrzfirmowa.

Zwrócona została uwaga na różne pokolenia, z którymi mamy obecnie do czynienia na rynku pracy. Bardzo dużo obecnie mówi się o millenialsach i ich szczególnym podejściu do pracy.

Polecamy artykuły i wyniki badań dotyczące pokolenia Y:

Igreki chcą równowagi
Młode talenty: wyzwanie dla rekrutacji, szansa na innowacje dla biznesu.
Młodzi wybierają prestiż
Wystąpienie ekspertów miało formę dyskusji i spotkało się z dużym zainteresowaniem gości.

Scroll to Top