Prezes BIGRAM w liceum

Piotr Wielgomas, prezes BIGRAM, poprowadził warsztat na temat rekrutacji i kariery dla  licealistów XXIV Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Warszawie. Spotkanie odbyło się w ramach jednej z wielu inicjatyw organizowanych przez Koalicję Prezesi-wolontariusze, do której należy nasz Prezes.

Piotr Wielgomas, od 2012 roku należy do Koalicji Prezesi-wolontariusze, która zrzesza m.in. Prezesa KGHM – Herberta Wirtha, Prezesa Danone – Harry’ego Klompe, Prezesa Capgemini – Marka Grodzińskiego, Prezesa Citi Handlowy – Sławomira S. Sikorę, Prezesa Coca-Cola – Nikosa Kalaitzidakisa, Prezes Avivy – Elżbietę Wójcik, Prezesa AMS – Marka Kuzakę i 26 prezesów polskich i międzynarodowych firm.

Celem Prezesów zrzeszonych w Koalicji jest promocja wolontariatu w szczególności wolontariatu kompetencji. Nasza firma jest już zaangażowana w szereg działań edukacyjnych na uczelniach wyższych. Koordynujemy międzynarodowy program Enactus w Polsce, organizujemy konkurs GMC (www.gmcpoland.pl) na bazie symulacji biznesowej. Poprzez te działania wpływamy pozytywnie na wzrost wiedzy i umiejętności studentów, a co za tym idzie ich szans na rynku pracy.

Równolegle zachęcamy naszych partnerów biznesowych, współpracujące z nami firmy do aktywnej obecności na uczelniach, ale i współpracy przy inicjatywach lokalnych w Enactus (www.enactus.pl). Nie poprzestajemy jednak na zaangażowaniu w te inicjatywy. W szczególności nasz Prezes znany jest z szerokiej działalności wolontariackiej i filantropijnej. Stąd zaangażowanie w projekt Prezesi-wolontariusze.

Właśnie w ramach projektów organizowanych przez Koalicję, Prezes BIGRAM miał okazję spotkać się z licealistami. Na warsztatach w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Warszawie opowiedział o procesie rekrutacji i kluczowych umiejętnościach, jakich pracodawcy poszukują u kandydatów.

Więcej o warsztatach i koalicji na stronie http://www.dobrybiznes.info/aktualnosci

Scroll to Top