tło oferty

Inne oferty w kategorii

Specjalista ds. ryzyka

Poznań

Nr ref.: MS/RS/0722

Obecnie wspieramy w rekrutacji naszego Klienta, zajmującego się dystrybucją i sprzedażą gazu ziemnego poszukujemy osoby, która będzie brała udział w procesie zarządzania ryzykiem w celu eliminacji lub obniżenia wpływu tego ryzyka na działalność Spółki.

Obowiązki na stanowisku:

  • współtworzenie i rozwój strategii i procesu zarządzania ryzykiem w Spółce/Grupie oraz monitorowanie strategii ciągłości biznesowej,
  • monitorowanie uzgodnień handlowych oraz zakupowych pod kątem zgodności z wytycznymi Grupy,
  • zbieranie rynkowych informacji (w tym cenowych), analiza otwartych pozycji oraz ich wycena,
  • credit risk- nadawanie limitów kredytowych, weryfikacja standingu finansowego istniejących klientów oraz wskazywanie na uaktualnianie metod zabezpieczenia ryzyka braku płatności,
  • tworzenie i przekazywanie raportów o ryzyku do Zarządu oraz Komitetu Zarządzania Ryzykiem.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • wykształcenie wyższe,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
  • umiejętność rozwiązywania problemów oraz kwestionowania status quo,
  • zdolności analityczne,
  • mile widziane posiadanie uprawnień np. CRMA, FRM,PRM itp.

Nasz Klient oferuje:

  • stabilną pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • konkurencyjne wynagrodzenie (wraz z systemem premiowym),
  • hybrydowy system pracy,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • benefity: dofinansowanie zajęć sportowych, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie szkoleń i kursów.