tło oferty

Inne oferty w kategorii

Specjalista ds. Controllingu (K/M)

Świecie

Nr ref.: AH/SDC/1221

Główne obowiązki na stanowisku:

  • Kontrola kosztów, optymalizacja procesów i poszukiwanie wartości dodanej w obszarach produkcyjnych oraz sprzedażowych,
  • Uczestniczenie w przygotowywaniu rocznego budżetu, prognoz, planów wieloletnich oraz kontrola ich realizacji i analiza odchyleń,
  • Analizowanie rentowności według maszyn, produktów, rynków, klientów itp.,
  • Wykonywanie kalkulacji m.in. dotyczących oceny rentowności planowanych projektów i inwestycji oraz tych na potrzeby działu księgowości (wyliczenia rezerw, rozliczenia bonusów itp.),
  • Sporządzanie analiz i raportów finansowych na wewnętrzne potrzeby firmy,
  • Kontrola i raportowanie wydatków inwestycyjnych (Capex), środków trwałych oraz amortyzacji i likwidacji,
  • Tworzenie modeli opłacalności planowanych inwestycji
  • Koordynacja procesu zarządzania kapitałem pracującym oraz nadzorowanie kosztów operacyjnych w różnych obszarach firmy,
  • Raportowanie dla celów operacyjnych.

Wymagane kompetencje:

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe,
  • Minimum 2 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
  • Wiedza z zakresu procesów biznesowych,
  • Umiejętność sporządzania analiz, raportów oraz ocena projektów inwestycyjnych,
  • Mile widziana znajomość SAP (lub innego systemu ERP),
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość systemu Hyperion oraz Business Warehouse,
  • Znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację (w mowie i piśmie),
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne,
  • Elastyczność, otwartość na naukę i doświadczenie,
  • Orientacja na osiąganie wyników,
  • Otwartość na podróże i relokację.

Nasz klient oferuje:

  • Umowa o pracę,
  • Szerokie możliwości rozwoju,
  • Premię kwartalną,
  • Pracę hybrydową,
  • Rozbudowany pakiet benefitów: dofinansowania posiłków, ZFŚS, karta Multisport, Luxmed, MyBenefit, dofinansowanie kursów, szkoleń i nauki języka,
  • Służbowy laptop i telefon.