Samodzielny Księgowy/-a

Aktualnie wspieramy w procesie rekrutacji międzynarodową firmę o wieloletniej tradycji w branży FMCG. Poszukujemy kandydatów zainteresowanych pracą na stanowisku:

Miejsce pracy: Garwolin, Góra Kalwaria
Nr ref.: MS/SK/0419

Oferujemy:

• pracę w stabilnej, międzynarodowej firmie w młodym, zgranym zespole działu księgowości,
• poszerzenie kwalifikacji zawodowych (udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych),
• możliwość rozwoju zawodowego,
• zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

Zakres obowiązków:

• bieżąca weryfikacja i księgowanie dokumentów kosztowych (krajowych i zagranicznych),
• przygotowywanie krajowych i zagranicznych płatności w systemie bankowym,
• klasyfikacja kosztów pod względem ich rodzaju i miejsca powstania,
• rozliczanie krajowych i zagranicznych delegacji służbowych,
• rozliczenia walutowe i ustalanie różnic kursowych,
• prowadzenie rozliczań podatkowych z zakresu podatku VAT, weryfikacja poprawności księgowań, ustalenie sald kont,
• przygotowywanie wybranych raportów dla celów statystycznych (GUS) oraz bilansu płatniczego (NBP),
• bieżące rozliczenia podatku u źródła,
• czynny udział w zamknięciu miesiąca, przygotowywanie rezerw kosztowych.

Oczekiwania wobec kandydatów:

• minimum 3-5 lat doświadczenia na samodzielnym stanowisku w Dziale Księgowości, preferowane w firmie produkcyjnej lub biurze rachunkowym,
• wykształcenie wyższe ekonomiczne (Finanse, Rachunkowość, Ekonomia),
• ugruntowana wiedza z zakresu przepisów podatkowych (VAT), doświadczenie w rozrachunkach z klientami i dostawcami spoza UE, a także wewnątrzwspólnotowych,
• bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, szczególnie MS Excel,
• znajomość języka angielskiego i/ lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym,
• doświadczenie w pracy z systemami ERP / SAP,
• dobra organizacja pracy własnej, komunikatywność i zaangażowanie,
• odpowiedzialność oraz samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań,
• umiejętność analizowania danych i wyciągania wniosków.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.

Aby aplikować na powyższe ogłoszenie niezbędna jest rejestracja on-line w Bazie BIGRAM po wyrażeniu odpowiednich zgód. Proszę zapoznać się z naszą Polityką Prywatności.