Dyrektor Handlowy

Lokalizacja: Poznań

Nr ref.: MS/DH/0324

Kategorie:

Obecnie wspieramy w rekrutacji naszego Klienta – dynamicznie rozwijającą się firmę z branży FMCG.

Twój zakres obowiązków:

  • współtworzenie oraz realizacja strategii sprzedaży,
  • aktywny udział w opracowywaniu strategii marketingowej dla oferowanych produktów oraz inicjatywa i udział we wdrażaniu nowości na rynek,
  • nawiązywanie i utrzymywanie relacji z partnerami biznesowymi oraz klientami,
  • pozyskiwanie nowych klientów hurtowych oraz w kanale nowoczesnym,
  • zarządzanie zespołem sprzedażowym poprzez skuteczne planowanie, koordynację i motywowanie członków,
  • odpowiedzialność za wyniki sprzedażowe w ramach nadzorowanego działu (dbanie o rentowość i obrót), zarządzanie oraz kontrola budżetu, planowanie kosztów związanych z działalnością sprzedażową,
  • prowadzenie analizy rynkowej, identyfikacja trendów i konkurencji, szybkie dostosowywanie strategii do zmieniających się warunków rynkowych,
  • odpowiedzialność za sprzedaż produktów własnych i importowanych,
  • ścisła współpraca z zarządem i dyrektorem operacyjnym; przekazywanie informacji zwrotnej od klientów wewnętrznym działom w celu optymalizacji portfolio produktowego; udział w tworzeniu nowych produktów i współpraca w zakresie optymalizacji stanów magazynowych,
  • rekrutacja i zarządzanie i rozwój podległego zespołu handlowego.

Wymagania pracodawcy:

  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem sprzedażowym ( w tym: ustalaniu i egzekwowaniu KPI, motywowaniu zespołu itp.),
  • kilkuletnie doświadczenie w sprzedaży FMCG,
  • doświadczenie we wprowadzaniu nowych produktów na rynek, znajomość trendów rynkowych,
  • kompetencje analityczne (Excel),
  • silna osobowość, asertywność, pewność siebie,
  • umiejętność współpracy poziomej i pionowej,
  • odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Mile widzane:

  • znajomość języka angielskiego.

Pracodawca oferuje:

  • możliwość realnego wpływu na rozwój firmy,
  • zatrudnienie w prężnie rozwijającej się firmie na polskim rynku,
  • wynagrodzenie składające się z podstawy i premii,
  • współpraca w modelu hybrydowym.

Nie jest to oferta dla Ciebie? Nie szkodzi! Nie trać kolejnych okazji! Zarejestruj się w Bezpiecznej Bazie Kandydatów BIGRAM i pozostań z nami w kontakcie!

Scroll to Top